انواع سینک از نظز جنس تشکیل دهنده :
۱_سینک استیل (رایج ترین نوع سینک ظرفشویی که در طرح ها و ابعاد متنوع موجود و بسیار کاربردی است)
توکار، روکار، اندرمونت(انواع سینک استیل)
۲_سینک گرانیتی :سینک گرانیتی سنگی که بسیار سنگین تر از نمونه های استیل این محصول است.
خرید نمونه های ارزان قیمت آن به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود نمونه های ارزان قیمت آن سنگی نبوده و صرفن قالب گیری با سیمان است که رنگ آمیزی می‌شود و به شدت ترد و شکننده است و همچنین رنگ و لعاب نا پایدار دارد در حدود ۶ ماه دوام
سینک گرانیتی فقط در مدل توکار در بازار موجود است.
انواع سینک بر اساس نوع نصب :
۱_روکار :از لبه ی کابینت تا دیوار پشتی را به تنهایی پوشش می‌دهد و در کابینت ها با عرض ۵۰ و ۶۰ سانتی متر مورد استفاده است نمونه های ۵۰ سانتی این سینک ها تنوع محصول کمی دارد.
۲_سینک توکار :صفحه ی پوشش دهنده ی کابینت را به شکل الگوی برش خالی می‌کنند و نصب می‌شود از زیبایی بیشتری برخوردار است ولی دوامش نصبت به سینک روکار کمتر است چون لبه ی صفحه ی دور سینک که غالبن ام دی اف هستند در معرض پوسیدگی قرار دارد عرض غالب سینک های توکار ۵۰ سانتی متر است و بر روی کابینت با عرض ۵۵ و بیشتر نصب می شود.
۳ _زیر کار یا آندرمونت:
مشابه سینک های توکار الگوی آن برش می‌خورد ولی از زیر صفحه به آن متصل می‌شود این نوع سینک فقط بر روی صفحه های ضخیم مقاوم به آب مثل فومیزه های قطور و یا سنگ نصب می شود این مدل فاقد سینی و فقط متشکل از یک یا دو لگن است بسیار همسان با کابینت آشپزخانه شماست.

طبقه بندی سینک ها بر اساس نوع ساخت:

پرسی یا نیمه فانتزی :عمق لگن ها بر اثر کشش دستگاه پرس بر روی ورق ایجاد می شود. عمق لگن از ۱۷ سانتی متر تجاوز نمی‌کند و ضخامت ورق کف لگن چون تحت کشش بوده کم از سینی سینک است و معمولن عمق لگن شان ۱۳ سانتی متر است
سینک های استیل توکار و استیل روکار هم نمونه ی نیمه فانتزی و هم فانتزی دارند.
سینک فانتزی: لگن و سینی به صورت جداگانه ساخته شده و به همدیگر دوخته می‌شوند عمق لگن ها ۲۲ سانتی متر و ضخامت کف لگن لا روی سینی یکسان است.
قيمت سینک های فانتزی تقریبن دو برابر نمونه های نیمه فانتزی است.
حال بر اساس سقف هزینه و ابعاد جای موجود برای سینک آن را انتخاب میکنیم.
ابعاد سینک های روکار با عرض ۵۰ سانتی متر ۸۰ و ۱۰۰ و ۱۲۰ و ۱۵۰ سانتی متر است.
عرض سینک های توکار ثابت و از ۴۶ تا ۵۲ سانتی متر است که حتمن نیاز به کابینت با عرض بیشتر از ۵۰ سانت دارد ولی طول آن ها متغیر است و از ۵۰ تا ۱۴۰ سانتی متر موجود میباشد.
سینک روکار با عرض ۶۰ نیز در طول های ۶۰ و ۸۰ و ۱۰۰ و ۱۲۰ و ۱۴۰ و ۱۵۰ موجود است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *