انواع سینک از نظز جنس تشکیل دهنده :
۱_سینک استیل (رایج ترین نوع سینک ظرفشویی که در طرح ها و ابعاد متنوع موجود و بسیار کاربردی است)
توکار، روکار، اندرمونت(انواع سینک استیل)
۲_سینک گرانیتی :سینک گرانیتی سنگی که بسیار سنگین تر از نمونه های استیل این محصول است.
خرید نمونه های ارزان قیمت آن به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود نمونه های ارزان قیمت آن سنگی نبوده و صرفن قالب گیری با سیمان است که رنگ آمیزی می‌شود و به شدت ترد و شکننده است و همچنین رنگ و لعاب نا پایدار دارد در حدود ۶ ماه دوام
سینک گرانیتی فقط در مدل توکار در بازار موجود است.
انواع سینک بر اساس نوع نصب :
۱_روکار :از لبه ی کابینت تا دیوار پشتی را به تنهایی پوشش می‌دهد و در کابینت ها با عرض ۵۰ و ۶۰ سانتی متر مورد استفاده است نمونه های ۵۰ سانتی این سینک ها تنوع محصول کمی دارد.
۲_سینک توکار :صفحه ی پوشش دهنده ی کابینت را به شکل الگوی برش خالی می‌کنند و نصب می‌شود از زیبایی بیشتری برخوردار است ولی دوامش نصبت به سینک روکار کمتر است چون لبه ی صفحه ی دور سینک که غالبن ام دی اف هستند در معرض پوسیدگی قرار دارد عرض غالب سینک های توکار ۵۰ سانتی متر است و بر روی کابینت با عرض ۵۵ و بیشتر نصب می شود.
۳ _زیر کار یا آندرمونت:
مشابه سینک های توکار الگوی آن برش می‌خورد ولی از زیر صفحه به آن متصل می‌شود این نوع سینک فقط بر روی صفحه های ضخیم مقاوم به آب مثل فومیزه های قطور و یا سنگ نصب می شود این مدل فاقد سینی و فقط متشکل از یک یا دو لگن است بسیار همسان با کابینت آشپزخانه شماست.

طبقه بندی سینک ها بر اساس نوع ساخت:

پرسی یا نیمه فانتزی :عمق لگن ها بر اثر کشش دستگاه پرس بر روی ورق ایجاد می شود. عمق لگن از ۱۷ سانتی متر تجاوز نمی‌کند و ضخامت ورق کف لگن چون تحت کشش بوده کم از سینی سینک است و معمولن عمق لگن شان ۱۳ سانتی متر است
سینک های استیل توکار و استیل روکار هم نمونه ی نیمه فانتزی و هم فانتزی دارند.
سینک فانتزی: لگن و سینی به صورت جداگانه ساخته شده و به همدیگر دوخته می‌شوند عمق لگن ها ۲۲ سانتی متر و ضخامت کف لگن لا روی سینی یکسان است.
قيمت سینک های فانتزی تقریبن دو برابر نمونه های نیمه فانتزی است.
حال بر اساس سقف هزینه و ابعاد جای موجود برای سینک آن را انتخاب میکنیم.
ابعاد سینک های روکار با عرض ۵۰ سانتی متر ۸۰ و ۱۰۰ و ۱۲۰ و ۱۵۰ سانتی متر است.
عرض سینک های توکار ثابت و از ۴۶ تا ۵۲ سانتی متر است که حتمن نیاز به کابینت با عرض بیشتر از ۵۰ سانت دارد ولی طول آن ها متغیر است و از ۵۰ تا ۱۴۰ سانتی متر موجود میباشد.
سینک روکار با عرض ۶۰ نیز در طول های ۶۰ و ۸۰ و ۱۰۰ و ۱۲۰ و ۱۴۰ و ۱۵۰ موجود است.

از شرایط یک آشپزخانه خوب می­توان به لزوم جریان داشتن هوا جهت خارج کردن گرما، دود و بوی ناشی از پخت غذا به خارج اشاره کرد. از این رو هنگام ساخت یا بازسازی آشپزخانه، یکی از تجهیزاتی که باید مورد توجه قرار گیرد هود است. مخصوصاً در خانه­های مدرن مجهز به سیستم هشدار دود، اهمیت انتخاب یک هود مناسب بیشتر نمایان می­شود. اما چگونه می­توان تشخیص داد که چه هودی برای آشپزخانه شما مناسب است؟ جهت بررسی گزینه­های متنوع موجود، چند نکته کلیدی را باید مد نظر قرار داد:

  1. هودهای موجود در بازار از نظر نحوه عملکرد به دو دسته تقسیم می­شوند. هودهای دارای خروجی هوا با اتصال به یک کانال، هوا را به فضای خارج خانه هدایت می­کنند. در این نوع هود، یک فیلتر آلومینیومی در مسیر هوای خروجی قرار دارد که بهتر است به طور معمول هر سه ماه یک بار شسته شود. البته این زمان بسته به میزان استفاده از هود می­تواند متغیر باشد. بدیهی است که در صورت استفاده از این نوع سیستم، باید محل اجاق گاز و به تبع آن هود، کنار و روی دیوار خارجی ساختمان تعبیه شود. به این ترتیب طول کانال خروجی کوتاه­تر و کارایی هود بیشتر خواهد بود. هر چه فاصله هود از دیوار خارجی ساختمان بیشتر باشد، لوله کشی و نصب هود

پیچیده­تر خواهد بود و هزینه بیشتری نیز خواهد داشت. مطلوب­ترین فاصله هود آشپزخانه تا خروجی هوا حد اکثر یک و نیم متر است.

در هودهای فاقد خروجی یا تصفیه کننده، هوا با استفاده از فیلتر زغالی فیلتر می­شود و تا حد ممکن عاری از بو، دود، و ذرات معلق به آشپزخانه برمی­گردد. فیلترهای زغالی قابل شستشو نیستند و باید هر چند ماه یک بار تعویض شوند. دور از انتظار نیست که این سیستم­ها به دلیل نیاز مداوم به تعویض فیلترها، به اندازه هودهای دارای خروجی هوا کارامد نیستند.

  1. پس از تصمیم گیری در مورد نحوه عملکرد هود، این طراحی آشپزخانه شماست که تعیین می­کند که چقدر فضا برای هود در اختیار دارید و همچنین کدام یک از طرح­های متنوع موجود برای آن مناسب است. یک قانون کلی در مورد اندازه هود این است که طول آن باید حداقل اندازه اجاق گاز و ترجیحاً سه اینچ از آن بزرگتر باشد. لذا با توجه به ابعاد اجاق گازتان باید یکی از هودهای ۶۰، ۷۰، ۸۰ یا ۹۰ سانتی­متری را انتخاب کنید.

با توجه به تنوع طرح و رنگ هودهای موجود در بازار، به سادگی می­توانید هودی را خریداری کنید که با ظاهر آشپزخانه شما و سلیقه شخصیتان هماهنگ باشد. بنابراین می­توانید به مواردی مانند مات یا براق بودن، جنس بدنه هود مثل شیشه، استیل ضد زنگ، برنج و روش تمیز کردن هر یک توجه کنید. همچنین ظاهر کلی هود مثل مدرن یا کلاسیک بودن و همخوانی آن با معماری کلی خانه شما می­تواند مورد توجه شما قرار گیرد.

همچنین بسته به طراحی کابینت­های آشپزخانه منزلتان، می­توانید هودی را انتخاب کنید که به دیوار نصب شود (هودهای شومینه­ای کلاسیک و شومینه­ای مورب) زیر کابینت قرار گیرد (هودهای زیرکابینتی و مخفی) یا از سقف، بالای اجاق گاز آویزان شود (هود جزیره­ای).

  1. تصمیم گیری در مورد قدرت موتور فن هود انتخابی نیز به ابعاد آشپزخانه بستگی دارد. مکش هود آشپزخانه با واحد CFM (فوت مکعب در دقیقه) بیان می­شود و با ضرب آن در عدد شصت (دقایق یک ساعت) می­توان حجم هوای خروجی در یک ساعت را به دست آورد. به طور ایده­آل باید هودی را انتخاب کنید که در هر ساعت حداقل هشت مرتبه بتواند هوای موجود در آشپزخانه را تمیز یا با هوای تازه جایگزین کند. حجم هوای موجود در آشپزخانه نیز به سادگی با ضرب کردن ارتفاع سقف در طول و عرض آشپزخانه به دست می­آید. در حالت کلی اگر به طور روزانه پخت و پز طولانی دارید هودی با حداقل CFM سیصد و پنجاه تهیه کنید.
  2. باید در نظر داشت که با افزایش قدرت هود صدای آن نیز بیشتر می­شود. هود مورد استفاده در بسیاری از خانه­ها به دلیل صدای زیاد فن صرفاً جنبه تزئینی دارد. میزان صدای ۵۳-۶۳ دسی­بل محدوده صدای مناسب هود است. با وجود اینکه در مشخصات همه هودها میزان صدای آن­ها قید شده است، سعی کنید پیش از خرید و در محل فروشگاه هود را روشن و میزان صدای آن را بررسی کنید. لازم به ذکر است که دور چهارم و پنجم هودها عموماً صدای زیادی دارند. لذا سنجش میزان صدای هود را برای دور اول تا سوم که دورهای معمول استفاده از هود هستند انجام دهید.
  3. در آخر، مانند هر وسیله دیگری که برای منزلتان خریداری می­کنید، قیمت هود آشپزخانه نیز محدوده گسترده­ای دارد. اندازه، قدرت موتور، جنس بدنه و ویژگی­های خاصی مانند داشتن سنسورهای دود و دما، قابلیت روشن و خاموش شدن اتوماتیک و نوع لامپ روی قیمت هود تأثیر گذار است. قبل از مراجعه حضوری به فروشگاه­ها، بهتر است به صورت آنلاین قیمت هودهای موجود در بازار را بررسی کنید و در نتیجه با آگاهی از مبلغی که باید پرداخت کنید برای خرید اققدام کنید. فراموش نکنید که دستمزد نصب را نیز باید در هزینه پرداختی لحاظ کنید (بهتر است نصب هود را به یک کارشناس مجرب بسپرید و شخصاً اقدام به نصب آن نکنید.). علاوه بر این هزینه وسایلی مثل اتصالات و رابط­ها می­توانند مبلغ مورد نیاز را مقداری افزایش دهند.

بهترین هود برای آشپزخانه شما در درجه ی نخست وابسطه به دکوراسیون و طراحی منزل شماست.
در حالت کلی بهترین هود با دو آپشن قابل شناسایی است:۱_مکش بالا
۲_صدای کم
دیگر موارد از جمله دوام و کیفیت خدمات پس از فروش بیشتر وابسته به برندی است که انتخاب می‌کنید.
غالب برند های موجود در بازار مثل کن، اخوان، درسا، بیمکث دارای موتور توربو حلزونی پلاستیکی هستند که مکش ۷۰۰ متر مکعب بر ساعت و صدای ۶۵ دسی بل هستند.
در برند های داخلی شناسنامه دار بهترین هود با توجه به این دو شاخص صدا و مکش هود های سری ۴۰۰ استیل البرز مانند مدل های ۴۶۱ و ۴۱۲ و ۴۱۳ و ۴۳۱ و ۴۳۲ و ۴۶۵ و…
مکش این هود ها ۱۰۰۰ متر مکعب بر ساعت و میزان ۴۵ دسی بل است (برای نمونه صدای بوق ماشین ۱۰۰ دسی بل و صدای نفس انسان ۱۰ دسی بل)
صدای کم این مدل هود ها به خاطر سیستم کاهنده صدای موجود در آن هاست (اطراف موتور عایق صدای ضد حریق نصب شده است)
بعضی از هود ها قابلیت نصب فیلتر ذغالی دارند با نصب فیلتر ذغالی بر روی این هود ها می‌توانند در جا و بدون دودکش هوای آشپزخانه شما را تصفیه کنند این ویژگی برای بهترین هود بودن نیست چون با داشتن دریچه خروجی و دودکش این آپشن بهتره هود بدون استفاده است.
خدمات پس از فروش شرکت برای نصب متفاوت است برخی از آن ها نصب رایگان دارند مانند استیل البرز و برخی هزینه ی نصب و راه اندازی به عهده ی مشتری و هزینه ی آن ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان است.
داشتن کنترل و یا سیستم صوتی تصویری بر روی هود تعیین کننده برای بهترین هود بودن (ابزار تهویه هوا) نیست.
اگر منظور شما از بهترین هود مناسب ترین و ارزان قیمت ترین آن ها با خدمات پس از فروش معتبر و با دوام است هود های ارزان قیمت درسا با موتور مکش پایین ۴۵۰ متر مکعب بر ساعت و صدای ۷۵ دسی بل بهترین هود هستند
بهترین هود ها با این ویژگی ها (ارزان قیمت و مناسب بودن)
مدل های دیانا، آدریانا، مهدیس درسا با خدمات واقعی موجود در سراسر کشور و دوام مکفی موجودند

زانو و کمر ضعیف برای انسان راست قامت میراث تکامل هستند مغز انسان برای ایستادن بر روی دو پا و آزاد کردن دستان برای استفاده از ابزار تکامل یافت ولی مهره های کمر و زانو نتوانستند خود را تطبیق دهند.
هم زمانی این موضوع با افزایش عمر بشر به خاطر گسترش بهداشت، تقریبن همه ی انسان ها در سنین بالا و برای برخی با سبک زندگی سخت تر و یا نا مناسب در سنین پایین تر دچار کمر درد و زانو درد کرده است.
استفاده از توالت اسلامی گر چه باعث تخلیه ی کامل روده و مثانه می‌شود ولی فشار زیادی مخصوص برای افراد مبتلا به چاقی (تحفه زندگی مدرن) به زانو و مهره های کمر وارد می‌کند.
راه حل این مشکل استفاده از توالت فرنگی است.
برای بهتر شدن تخلیه ی روده ها و مثانه در توالت فرنگی کافی است یک سکوی کوچک با ارتفاع ۲۰ سانتیمتر زیر پا ها قرار دهیم و با این ترفند هم از مضرات توالت فرنگی در امانیم و از مزایای آن بهرمند.
توالت فرنگی های جدید و بیرون کار موجود در بازار که فلش تانک و مخزن را به همراه خود دارند همگی به صورت یک تکه ی چینی واحد از کوره خارج می‌شوند و مشکلات آب بندی و نصب توالت فرنگی های قدیمی و دو تکه را ندارند.
همچنین تمامی مدل های جدید موجود در بازار دو زمانه اند این بدان معنی است که سیستم تخلیه قابلیت این دارد که میزان آب مصرفی برای شما قابلیت انتخاب داشته باشد.

مکانیزم تخلیه این فرنگی ها یک کلید کوچک و یک کلید بزرگ تر دارد با فشار دادن کلید کوچک نیمی از آب مخزن خالی می‌شود و با زدن کلید بزرگ تمامی آب مخزن فلش تانک آن.
توالت فرنگی ها بر اساس قطر لوله ی خروجی از آن ها به دو دسته تقسیم می‌شوند :
۱_قطر داخلی لوله ۶۳ میلی متر و قطر خارجی ۸۳ میلی متر
۲_قطر داخلی ۹۰ میلی متر و قطر خارجی آن ۱۱۰ میلی متر
بر اساس نوع تخلیه:
۱_گردابه ای (شوتینگ دار)
آب را با زاویه ۹۰ درجه با سوراخ خروجی فرنگی و از بالا و چند نقطه وارد سنگ می‌شود و آب به صورت گردابه ای خارج می‌شود.
۲_آبشاری
آب از روبروی سوراخ خروجی فرنگی از سوراخ های کوچک دور تا دور بالای سنگ سرازیر می‌شود و سنگ را شستشو داده و خارج می‌شود.
حال با ترکیب قطر خروجی و طریقه ورود آب انواع سیستم تخلیه به شرح زیر است :
۱_آبشاری با قطر ۶۳
۲_ آبشاری با قطر ۹۰
۳_گردابه ای با قطر ۶۳
۴_گردابه ای با قطر ۹۰

افزایش قطر تخلیه لوله تاثیر بیشتری نسبت به نوع ریزش آب بر روی کیفیت تخلیه دارد و مهم ترین فاکتور است.
تخلیه ی گردابه ای یا همان شوتینگ دار قوی تر از تخلیه ی آبشاری است.

الف) بر اساس نوع صفحه ی گاز:
۱_گاز توکار صفحه ای شیشه ای

۲_گاز توکار صفحه ای استیل

 


۳_گاز توکار صفحه ای شیشه استیل

 

 

۴_گاز توکار صفحه ای سرامیکی

 

ب) بر اساس پهنای محل نصب :
۱_کابینت ها با پهنای ۵۵ سانتی متر و بیشتر

 


۲_کابینت با عرض ۵۰ سانتی متر

 

سایز محل نصب اجاق گاز:
کابینت های با عرض کم تر از ۵۵ سانتی متر بیشتر محدود هستند و امکان انتخاب چند مدل اجاق گاز را به مشتری می‌دهد.
کابینت ها با عرض بیشتر و مساوی ۵۵ سانتی متر فقط طول محل نصب باید مورد توجه قرار گیرد.
ابعاد استاندارد اجاق گاز های پنج شعله ۹۰×۵۰ سانتی متر است که ممکن است طول اجاق گاز از ۸۵ تا ۹۵ سانتی متر تلرانس داشته باشد
طول کم تر برای اجاق گاز های پنج شعله باعث نزدیک تر شدن شعله ها به هم می شود و شعله ها بلا استفاده می گردد.
ابعاد متداول اجاق گاز های چهار شعله ۵۰×۵۰ تا ۵۰×۷۰ سانتی متر و بیشتر اجاق گاز های چهار شعله ۵۰×۶۰ هستند که امکان استفاده مناسبی از شعله ها به مصرف کننده می‌دهد.

اجاق گاز های سه شعله معمولن ۵۰×۵۰
اجاق گاز های دو شعله ۳۵×۵۰

الگوی برش برای اجاق ها در طول و عرض ۶ سانتی متر کوچک تر از اندازه ی روی صفحه ی بیرونی اجاق است.
گاز ۹۰×۵۰ سانتی متر الگوی برش (میزانی از سطح که باید بریده شود تا اجاق گاز در آن جای گیرد) ۸۴×۴۴ دارد.
پس از مشخص شدن تعداد شعله و سایز اجاق گاز توکار نوبت به انتخاب نوع صفحه ی اجاق می‌رسد.
رایج‌ترین نوع صفحه برای اجاق گاز های توکار استیل و شیشه است.
مهم ترین عامل تاثیر گذار برای انتخاب مشتری زیبایی و همخوانی با طرح و شکل مورد نظر است که به سلیقه ی مصرف کننده بستگی دارد.
اجاق گاز صفحه استیل دو ویژگی منحصر به فرد دارد:
۱_ مصون ماندن ولوم های تنظیم شعله از گرم شدن بر اثر تابش گرمای شعله در زمان قرار گرفتن ظروف بزرگ روی شعله (این ویژگی در برخی از اجاق های شیشه ای با دوره ی استیل نیز موجود است)
۲_ شکل پذیر بودن استیل(چکش خوار بودن) این امکان را فراهم کرده که با استفاده از قالب پرس به سطح گودی و شکل مطلوب داده شود
در صورت ریختن مواد غذایی و سر رفتن آن ها روی صفحه ی اجاق گاز همه چیز در قالب موجود روی سطح اجاق گاز باقی میماند و کف آشپزخانه و صفحه ی کابینت اطراف اجاق گاز در امان می‌مانند.
نکات کلیدی برای خرید اجاق گاز صفحه ای توکار:
مهم ترین نکته توجه به برند محصول مورد نظر است به صرفه ترین روش در نظر گرفتن پشتیبانی محصول و اصالت آن برای مصرف کننده می باشد.
برند های متنوع و فاقد پشتیبانی برای اجاق گاز های توکار در بازار به وفور موجود و برای گریز از خرید غیر مطمئن روی آوردن به برند های ریشه دار داخلی یا محصولات شناخته شده خارجی که نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در ایران دارند تنها راه است.
برای تولیدات داخلی معتبر و رقیب قطعات و ویژگی هایی که موثر در میزان قیمت هستند به شرح زیر است :
۱_نوع ترموکوپل اجاق گاز که پس از چند ثانیه عمل کرده و می‌توان در فرایند روشن کردن پس از چند ثانیه ولوم تنظیم گاز را رها کرد.
“ترموکوپل (حسگر گرمای شعله که در صورت قطع و وصل شدن گاز یا خاموشی شعله به هر دلیل جریان گاز را قطع می‌کند)
۲_داشتن یا نداشتن زمان سنج (تایمر)
۳_ نوع سر شعله ها و توان حرارتی آن ها ‌‌؛ در پلوپز ها در طرح های سه ژیگلور (۵.۲کیلو وات) و ساده(۳.۸کیلو وات) و در بقیه ی سر شعله ها در طرح های جدید با شعله ی داخلی و خارجی با نام طرح شف با توان ۱.۵ برابر شناخته می‌شود.


۴_نوع صفحه ی اجاق گاز : در گاز های استیل ضخامت ورق سطح و در گاز های شیشه ای جنس شرکت و کشور سازنده شیشه مهم هستند.
رایج‌ترین شیشه های خارجی ایتالیایی و آلمانی هستند.
اجاق گاز های صفحه ای توکار از نظر نوع انرژی مصرفی به دو نوع برقی و گازی تقسیم می‌شود:

ایران دومین ذخایر گازی جهان را داراست و گاز شهری بسیار ارزان قیمت است و استفاده از گاز های برقی بسیار پر هزینه تر از گاز های گازی است.
همچنین اجاق گاز هایی که سوخت گاز دارند توان حرارتی بالاتری دارند تنها مزیت اجاق های برقی زیبایی و شکل اروپایی آن است.
برای تغییر نوع سوخت اجاق های گازی از گاز شهری به گاز مایع برای مناطق روستایی توسط خدمات پس از فروش شرکت ها انجام می‌شود ژیگلور شعله ها تعویض می‌شود و هزینه ی چندانی ندارد

 

 

برای خرید هر کالایی اصالت و اعتبار سنجی آن حائز اهمیت است.
انتخاب از برند های داخلی شناخته شده در حال رقابت سودمند ترین روش برای داشتن بهینه ترین هود با کم ترین قیمت است.
سه نکته کاربردی در انتخاب هود:
۱_زیبایی ظاهری و تنوع در طراحی
۲_میزان مکش و دوام موتور
۳_میزان صدای موتور هود
داشتن و نداشتن کنترل برای ابزاری چون هود به معنای واقعی کاربردی نیست و سنسور حرارتی موجود در هود ها نیز به خاطر حساسیت به بخار آب و حرارت جزئی بلا استفاده است.
میزان صدا و مکش هود ها بر اساس معیار های سازمان استاندارد ایران سنجش شده و در مشخصات فنی آن ها موجود است که مکش انواع آن ها از ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ متر مکعب بر ساعت و صدای حداکثری انواع مختلف هود از ۴۵ تا ۷۰ دسی بل اندازه گیری شده است.
میزان دوام موتور هود و دفرمه نشدن آن به جنس پره های موتور بستگی دارد و تنها برند داخلی که موتور با پره های استیل تولید می‌کند استیل البرز است.
پره های لاکی نسوز نیز از دوام خوبی برخوردار است ولی سقف مکش و دور محدود تری دارد.
و در نهایت برای انتخاب هود مناسب برای آشپزخانه خود ابعاد موجود ویژگی ظاهری و قیمت و اصالت و داشتن گارانتی برای محصول و مهم‌ترین ویژگی ها یعنی میزان صدا و مقدار مکش بر حسب متر مکعب بر ساعت شما را برای انتخاب هود خوب برای خانه کمک می کند.
انواع طراحی های هود که در مطلب دیگری در همین سایت موجود است به شرح زیر است :
۱_هود زیر کابینتی یا کتابی
۲_هود مورب
۳_هود شومینه ای
۴_هود مخفی
۵_هود شومینه ای با نمای تمام شیشه
این مدل ها بستگی به طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه و سلیقه ی شخصی انتخاب می‌شوند.

برای خرید هر کالایی اصالت و اعتبار سنجی آن حائز اهمیت است.
انتخاب از برند های داخلی شناخته شده در حال رقابت سودمند ترین روش برای داشتن بهینه ترین هود با کم ترین قیمت است.
در صورت تمايل برای خرید محصولات خارجی به این نکته توجه داشته باشید که محصول مورد نظر از برند های معتبر جهانی باشد نه کالایی با اسمی نا آشنا که برای اولین بار است آن را می شنوید برند های معتبر نیز در صورت تقلبی نبودن دارای خدمات پس از فروش از شرکت های خدماتی داخلی هستند با انتخاب این گونه اجناس خارجی در دام سود جویی وارد کننده و توزیع کننده های اجناس “فیک” نمی افتید.

برندهای خارجی

قبل از هر چیز ابعاد و محل نصب هود را در نظر بگیرید.
حداقل فاصله ی هود با سطح گاز ۸۰ سانت متر میباشد.

انواع هود

 

۱- هود زیر کابینتی (کتابی)

امکان استفاده از فضای بالایی هود را فراهم میکند ولی با ضخامت کم موتوری با توان مکش کمتر دارد.

۲- هود شومینه ای کلاسیک

تنوع رنگ ، مدل ، قیمت و میزان مکش

۳- هود شومینه ای نما شیشه ای

نمای مشابه هود های مورب و مسلط بر سطح گاز

۴- هود مورب

محبوب ترین هود موجود در بازار با مکش بالا و نمای تمام شیشه در دو رنگ سفید و مشکی

۵- هود مخفی (توکار)

همسان با دکوراسیون آشپزخانه و قیمت مناسب

۶-هود جزیره 

مخصوص طراحی های مدرن